Wydanie FlexiProject 2022.11

To już 4. wydanie FlexiProject w tym roku. Cieszymy się że po raz kolejny możemy dostarczyć nowe funkcjonalności, które pomogą Wam w codziennej pracy. Sprawdźcie, co tym razem zyskała nasza aplikacja do zarządzania projektami i portfelami projektów.

1. Logowanie kontem Microsoft 

Wraz z nową wersją, logowanie do naszej aplikacji będzie możliwe przez konto Microsoft. Jeżeli ten sam email macie podpięty pod konto Microsoft i konto FlexiProject, to na ekranie logowania będziecie mogli skorzystać z przycisku „Zaloguj się przy użyciu konta Microsoft”. Po kliknięciu w przycisk, pojawi się okno logowania do konta Microsoft. Jeżeli będziecie zalogowani na konto Microsoft w przeglądarce, to wystarczy kliknąć w przycisk, a aplikacja automatycznie zaloguje Was do konta FlexiProject.

2. Logowanie kontem Google  

Analogicznie jak z kontem Microsoft, użytkownicy, którzy w codziennej pracy wykorzystują narzędzia Google, będą mogli logować się za pomocą przycisku „Zaloguj się przez Google” Cały proces wygląda analogicznie jak w przypadku konta Microsoft.

3. Równoległa praca na harmonogramie 

Dotychczas, gdy dwie osoby pracowały na tym samym harmonogramie, zmiany drugiej osoby nie były dla nich widoczne, a zalogowana osoba nie miała świadomości, że ktoś inny pracuje jednocześnie na harmonogramie. W najnowszej wersji, podobnie jak to jest w narzędziach Microsoft czy Google, osoby, które będą w tym samym czasie na zakładce harmonogram projektu, będą wyświetlały się Wam nad harmonogramem. Osoby te będą pokazane w formie awatarów, a po najechaniu kursorem na awatar, pojawi się informacja imię i nazwisko użytkownika. W przypadku wprowadzenia przez kogoś zmiany, inni użytkownicy zobaczą powiadomienie o wprowadzeniu przez tą osobę zmiany. Poza komunikatem, pojawi się przycisk pozwalający na wczytanie zmian.

4. Czat na projekcie 

W projekcie pojawiła się nowa zakładka „Czat”, pozwalająca na komunikację wszystkim osobom, które mają dostęp do danego projektu. Jeśli w trakcie nieobecności użytkownika na zakładce „Czat” pojawią się nowe wiadomości, użytkownik zobaczy obok zakładki ikonę informującą o liczbie nowych, nieprzeczytanych wiadomości. Na czacie możemy pisać równolegle i widzieć na bieżąco wiadomości innych użytkowników, podobnie jak ma to miejsce w innych aplikacjach. W oknie czatu możemy również poprzez znak „@” wspomnieć innych użytkowników, wtedy otrzymają oni powiadomienie mailowe.

5. Okno komentarzy 

Okno dodawania komentarzy w zadaniach i kamieniach milowych zostało rozbudowane o auto zamianę linków. Dzięki temu, po wklejeniu adresu, zostanie on automatycznie zamieniony na link. Dodatkowo do okna komentarzy będzie można wklejać obraz za pomocą skrótu klawiszowego ctrl+v. Obrazy zamieszczone w komentarzach, po kliknięciu w nie, zostaną otwarte w pełnym rozmiarze, w nowej karcie. Dodatkowo, w nowej wersji pojawiła się opcja edytowania swoich, dodanych wcześniej komentarzy. Aby edytować komentarz należy na niego najechać, w prawym górnym rogu pojawią się trzy kropki, po kliknięciu w które dostępna będzie opcja „Edytuj”.

6. Filtrowanie po własnych kolumnach na harmonogramie 

Jeżeli na harmonogramie wykorzystujecie własne kolumny, będące listami rozwijanymi, to wraz z nowym wydaniem harmonogramy na projekcie będziecie mogli filtrować po wartościach z tych kolumn. Opcja będzie dostępna na końcu pola służącego do filtrowania pod przyciskiem „Więcej”.

7. Maile w przypadku wykonania się poprzedników 

W ustawieniach mailowych każdego użytkownika pojawiła się nowa opcja – otrzymywania powiadomień mailowych, gdy wszyscy poprzednicy zostali zakończeni. Jeżeli będziecie mieli włączoną tą opcję i będziecie właścicielami zadań, które są zależne od innych zadań, a ostatni poprzednik zostanie wykonany, system FlexiProject przyśle do Was informację, że możecie zacząć swoją pracę.

8. Rozszerzenie raportów o role projektowe, czasochłonność oraz czas pracy 

Po raz kolejny rozszerzyliśmy raporty. Tym razem w raportach dla projektów możemy wyświetlać wszystkie role projektowe jakie istnieją w organizacji. Raporty dla zadań zostały rozszerzone o informację o czasochłonności oraz czasie pracy dla poszczególnych elementów.

9. Filtrowanie przeglądów po nazwie i statusie 

Mała zmiana, która na pewno pomoże szybko odszukać interesujący nas przegląd, a przede wszystkich schować przeglądy już zamknięte.  

10. Podlinkowanie projektu w strategii 

W szczegółach celu strategicznego, projekty, które są powiązane z tym celem, zostały podlinkowane. Dzięki temu teraz bezpośrednio będzie można przejść do danego projektu z zakładki Strategia.

Liczymy na to, że lista powyższych zmian usprawni Wam pracę z naszą aplikacją. Jak zawsze, zachęcamy Was do kontaktu z nami i dzielenia się Waszymi odczuciami, a także przesyłaniem kolejnych propozycji usprawnień w systemie. To dzięki nim możemy rozwijać naszą aplikację, aby była ona coraz bardziej intuicyjna, a praca z nią stawała się coraz bardziej przyjemna.

Zespół FlexiProject