Dane projektowe dla controllingu i finansów

Zapewnij sobie łatwy dostęp do danych z realizacji budżetów projektów i ich lepsze rozumienie.

Skontaktuj się z nami
Bardzo łatwy i bieżący dostęp do wszystkich finansowych danych dotyczących projektów istotnie zwiększy efektywność Twojej pracy. Zamiast prosić o dane, będziesz miał je zawsze do dyspozycji w formie, która Ci najbardziej odpowiada.

Projektowanie dowolnych projektów FlexiProject
Zaprojektuj takie raporty finansowe jakich potrzebujesz
Sam zdecyduj jakich informacji finansowych potrzebujesz o realizowanych projektach. Możesz stworzyć dowolną liczbę raportów, zaprojektować ich układ i umieścić je np. w katalogu “Raporty Kontrolingowe”. Za każdy razem, kiedy sięgniesz do któregoś raportu, będzie on zawierał aktualne dane. Jeśli chcesz dalej pracować na takim raporcie w Excelu, to nie ma problemu, jednym kliknięciem możesz go eksportować do Excela.
Poznaj możliwości raportowania
Kontrolowanie budżetu FlexiProject
Zapewnij sobie, że każdy budżet projektu jest pod kontrolą
Upewnij się, że każdy projekt ma dobrze skonstruowany i zatwierdzony plan budżetu, którego realizację będziesz mógł monitorować. Gdy będziesz tworzyć budżet na kolejny rok, wówczas w łatwy sposób otrzymasz informacje, jakie koszty w realizowanych projektach będą dotyczyły kolejnego roku – otrzymasz to dzięki funkcjonalności tworzenia prognoz. Zresztą takie prognozy możesz wymagać, aby były robione na bieżąco.
Sprawdź budżet projektowy
Wyznaczanie celów finansowych dla portfeli projektowych FlexiProject
Możesz wyznaczać cele finansowe dla portfeli projektowych
Jeśli chcesz zarządzać portfelami projektów, to możesz wyznaczać im parametry finansowe i monitorować ich realizację. W łatwy sposób możesz tworzyć symulacje, które pomogą Ci zapewnić optymalny zestaw portfela dla osiągnięcia zakładanych celów finansowych.
Poznaj portfele projektów
Prowadzenie ewidencji wydatków projektowych FlexiProject
Zdecyduj o sposobie ewidencji wydatków projektowych
Możesz zdecydować, że każdy dokument potwierdzający wydatek będzie ewidencjonowany w systemie FlexiProject. Wówczas łatwo sprawdzisz, czy w systemie FK i FlexiProject wszystko jest poprawnie prowadzone. Możesz też zdecydować o konieczności przypisania wydatku do konkretnego rodzaju kosztu, jak również do MPK, czyli Miejsc Powstawania Kosztu. Jeśli wprowadzisz taką ewidencję, wówczas łatwo możesz tworzyć wielowymiarowe raporty.
Wdrażanie standardów dla powtarzalnych projektów FlexiProject
Wdrażaj standardy dla powtarzalnych projektów
Jeśli Twoja firma realizuje powtarzalne projekty, wówczas możesz zaprojektować dla nich wzorcowy układ budżetu. Kierownik Projektu, uruchamiając projekt przy wykorzystaniu szablonu, ma zaproponowany zestaw pozycji budżetowych, które może wypełnić odpowiednimi wielkościami kosztów. Ty masz pewność, że żaden Kierownik Projektu nie zapomni o żadnym istotnym wydatku.
Poznaj szablony projektów
Sprawdź możliwości FlexiProject
Sprawdź pełnię możliwości programu do zarządzania projektami FlexiProject
Skontaktuj się z nami