Krok po kroku

Krok po kroku to zestaw samouczków, które pomogą Ci rozpocząć pracę z systemem FlexiProject. Pokazują one podstawy pracy oraz sposoby efektywnego wykorzystania najważniejszych funkcjonalności.

Tworzenie nowego projektu z szablonu lub na podstawie Excela i MS Projecta
1. Dodawanie projektu
Przeprowadzimy Cię krok po kroku przez proces tworzenia nowego projektu w systemie FlexiProject. Odkryjesz jak utworzyć pusty projekt, projekt z szablonu podając jedynie datę startu lub końca bądź jak zaimportować projekt z Excela lub MS Projecta.
Dodawanie projektu
postepu-harmonogramu-projektu-flexiproject
2. Zarządzanie harmonogramem
Pokażemy Ci jak łatwo dodać w naszym systemie zadania i kamienie milowe oraz jak możesz nimi zarządzać. Dowiesz się jak oddelegować zadania, stworzyć relacje między zadaniami, odpowiednią strukturę zadań oraz wiele innych przydatnych rzeczy. Sam zobacz jakie to proste.
Zarządzanie harmonogramem
Dodaj widżet - rzeczy i zadania do wykonania w widoku FlexiProject - blog o zarządzaniu projektami
3. Rzeczy i zadania do wykonania
Odkryj w jaki sposób możesz zobaczyć swoje rzeczy do wykonania zebrane z różnych projektów. Sam decyduj ile potrzebujesz ekranów, w jaki sposób mają być poukładane oraz jakie elementy mają konkretnie wyświetlać.
Wszystkie rzeczy do wykonania
Tworzenie portfela projektowego - jak łatwo stworzyć i zarządzać portfelem projektów - blog o zarządzaniu projektami
4. Tworzenie i zarządzanie portfelem projektów
Zobacz w jaki sposób w FlexiProject możesz łączyć projekty w portfele i zarządzać nimi. Aby Twój portfel projektów osiągnął sukces, musisz zdefiniować dla niego cele do osiągnięcia (NPV, IRR, dodatkowe przychody, oszczędności kosztowe, budżet portfela)
Portfele projektowe
Dodawanie pozycji na budżecie - zarządzanie budżetem projektowym we FlexiProject - blog o zarządzaniu
5. Budżet w projekcie
Dowiedz się, w jaki sposób możesz zarządzać budżetem projektowym. Zbuduj własną listę pozycji budżetowych i powiąż je z elementami harmonogramu Monitoruj wykonanie oraz prognozę tak aby na bieżąco widzieć odchylenie względem założonego planu finansowego dla projektu.
Zarządzanie budżetem projektowym