Blog o zarządzaniu projektami Najnowsze wpisy

Blog o zarządzaniu projektami
błędy z zarządzaniu projektami
2022-06-20 11:24:31
Czy od lat w zarządzaniu projektami powielamy konsekwentnie te same błędy? Część I
błędy w zarządzaniu projektami
W ubiegłym roku firma PlanView przeprowadziła duże, międzynarodowe badanie dotyczące skuteczności wdrażania strategii poprzez realizację projektów. Wyniki tego badania są dość zdumiewające. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że zidentyfikowane problemy z wdrażaniem strategii poprzez projekty- powtarzają się od lat. Dlaczego powtarzamy od lat te same błędy w zarządzaniu projektami? Jak odpowiednio zdefiniować przeszkody w skutecznym zarządzaniu projektami, a przede wszystkim jak ich uniknąć? Cyklicznie będziemy prezentować omówienie poszczególnych problemów.
Czytaj więcej
pm2pm Campus
2022-06-13 11:42:41
Kampus Zarządzania Projektami pm2pm – udział FlexiProject
pm2pm
Już 18-20.09.2022 r. odbędzie się Kampus Zarządzania Projektami - wydarzenie organizowane przez pm2pm.Z dumą informujemy, iż jedna z prelekcji eksperckich zostanie wygłoszona przez Włodzimierza Makowskiego- członka Zarządu FlexiProject, przy wsparciu Dominika Wrzoska- Managera Zarządzającego we FlexiProject. Temat wystąpienia będzie dotyczył Transformacji zarządzania projektami – na podstawie praktycznych przykładów.
Czytaj więcej
raportowanie statusów przez PMO
2022-06-08 10:00:23
Jak PMO może łatwiej i skuteczniej raportować statusy projektów dla zarządu firmy?
Status projektu, Raporty projektowe, PMO
Przegląd projektu zawiera kluczowe informacje o jego przebiegu- wykorzystaniu budżetu, potencjalnych ryzykach itd. Jest zatem dokumentem, który wymaga wprowadzenia wielu aktualnych informacji, aby móc podjąć decyzje o kierunku dalszego przebiegu projektu. Jako kompleksowy system do zarządzania projektami FlexiProject posiada wbudowaną funkcję automatycznych przeglądów projektowych, a od Kierownika Projektu wymaga jedynie uzupełnienia tzw. One Pager. Jak zasadniczo działa raportowanie statusu projektów przez PMO? Praktyczne wskazówki, jak stworzyć efektywny raport projektowy dla Zarządu firmy znajdziesz w najnowszym artykule.
Czytaj więcej
pm2pm
2022-06-07 10:35:45
Partnerstwo FlexiProject i pm2pm
pm2pm
Jednym z filarów działania FlexiProject jest propagowanie najlepszych praktyk zarządzania projektami, w tym celu współpracujemy z prestiżowymi organizacjami, zaangażowanymi w rozpowszechnianie aktualnych standardów praktyk i wiedzy. Jedną z takich organizacji jest pm2pm sp. z o.o. - specjalistyczna firma szkoleniowo-doradcza, której celem jest wdrażanie nowoczesnych narzędzi zarządzania projektami w struktury przedsiębiorstw. Nie sposób, aby nasze ścieżki się nie przecięły. Dlatego z dumą ogłaszamy, że FlexiProject rozpoczyna oficjalnie partnerstwo z pm2pm sp. z o.o.
Czytaj więcej
oprogramowanie dla biura zarządzania projektami
2022-05-30 17:09:31
5 sprawdzonych programów dla Biura Zarządzania Projektami
Systemy, Ranking, PMO
Czym kierować się przy wyborze narzędzia dla Biura Zarządzania Projektami? Na pewno należy skupić się na funkcjonalnościach, które będą odpowiadały naszym potrzebom, ale też czy dany system będzie intuicyjny, czy będzie skalowalny, a tym samym rozwijał się wraz z organizacją i finalnie czy będziemy mogli zintegrować go z innymi narzędziami używanymi w firmie. Poniższy ranking sprawdzonych rozwiązań, które wspierają pracę PMO będzie z pewnością pomocny przy wyborze adekwatnego systemu.
Czytaj więcej
Nowe wydanie FlexiProject 05.2022
2022-05-27 12:39:13
Wydanie FlexiProject 2022.05
Nowe wydanie
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem opisującym nowe funkcjonalności systemu do zarządzania projektami FlexiProject, których wdrożenie jest odpowiedzią na zbiór potrzeb naszych Klientów.
Czytaj więcej