Blog o zarządzaniu projektami Najnowsze wpisy

Blog o zarządzaniu projektami
przyszłość zarządzania projektami
2021-06-02 11:55:12
Jak może wyglądać przyszłość zarządzania projektami?
Innowacje, technologie, Zarządzanie projektami
Wybuch pandemii COVID-19, a także dynamiczny rozwój gospodarczy wpłynęły na tempo wdrażania przez firmy kolejnych rozwiązań. Wiąże się to z coraz większa ilością realizowanych projektów oraz coraz większym znaczeniu pracy PMO. Jak te zmiany przekładają się na efektywna pracę? Przeczytaj i dowiedz się jak najskuteczniej zaadoptować środowisko organizacyjne do wdrożenia kultury projektowej w firmie.
Czytaj więcej
słownik pojęć dotyczacych zarzadzania projektami
2021-05-31 23:55:01
Słownik zarządzania projektami: kluczowe pojęcia
Kluczowe pojęcia z zakresu zarządzania projektami, które musisz znać.
Czytaj więcej
2021-05-27 12:55:45
Wydanie 2021.05 FlexiProject
budżet projektu, FlexiProject, Nowe wydanie, Harmonogram projektu
Najnowsza wersja naszego narzędzia do zarządzania projektami została wzbogacona o szereg możliwości ułatwiających codzienne korzystanie z programu. Oto przegląd nowości jakie w najbliższym czasie użytkownicy będą mogli zobaczyć w naszym systemie.
Czytaj więcej
2021-05-20 10:33:22
Jak stworzyć i kontrolować na etapie realizacji budżet projektu?
budżet, Zarządzanie projektami
Praktycznie w każdej firmie przykłada się dużo uwagi do zarządzania budżetami kosztowymi projektów. To one składają się na rentowność firmy, a każda firma dąży do jej maksymalizacji. Proces ten zależy w znacznej mierze od rodzaju projektu, jego wielkości oraz tego czy będzie on wykonywany zasobami własnymi czy też będziemy korzystać z zewnętrznych dostawców. Przedstawiamy sposoby, jak można efektywnie stworzyć a następnie kontrolować budżet projektu, w zależności od jego rodzaju.
Czytaj więcej
kultura projektowa
2021-05-05 15:38:57
Wsparcie we wdrożeniu kultury projektowej
Michał Kopczewski, Kultura projektowa
W związku z rozwojem naszej organizacji, spółka FlexiProject podjęła współpracę w Michałem Kopczewskim- właścicielem firmy Processum. Tym samym rozszerzamy ofertę dla firm o wsparcie w zakresie wdrażania oraz usprawniania kultury projektowej czy też stosowanych metod zarządzania projektami, które bezpośrednio przekładają się na skuteczność projektów oraz sprawność podczas ich realizacji. Sprawdź szczegóły >
Czytaj więcej
2021-04-30 09:19:09
Praktyczne podejście do zarządzania ryzykami w projekcie
Zarządzanie ryzykiem
Każda organizacja, która realizuje projekty spotyka szereg problemów. Cześć z nich jest wynikiem bieżących wydarzeń, a cześć mogłaby być wcześniej przewidziana a co za tym idzie łatwa do uniknięcia. Dowiedz się jak w porę identyfikować i zarządzać ryzkami na projektach po to, aby ewentualne trudności nie wpłynęły negatywnie na przebieg projektu.
Czytaj więcej