20 najlepszych programów do zarządzania projektami

Programy do zarządzania projektami sprawdzają się świetnie, gdy nie panujesz już nad projektami, które toczą się w Twojej firmie lub chcesz mieć wszystkie informacje na temat swoich projektów w jedynym miejscu. Wiadomo, że nie wszystkie rozwiązania będą pasowały idealnie do Twoich potrzeb, dlatego przygotowaliśmy zestawienie pokazujące najlepsze programy do zarządzania projektami.


1/ FlexiProject

FlexiProject to wielozadaniowy program do zarządzania projektami po polsku. Z uwagi na elastyczność dopasowania, sprawdzi się zarówno w małych firmach do prostych projektów, jak i w dużych organizacjach, które mają już biuro zarządzania projektami, planują wykorzystywać ścieżki akceptacji i robić przeglądy projektowe. Dla pełnej kontroli sytuacji oprogramowanie FlexiProject to także doskonałe narzędzie do szczegółowego raportowania.

Ogromna zaletą systemu jest wbudowana funkcjonalność szablonów projektowych, dzięki czemu harmonogram dla projektów powtarzalnych możemy tworzyć w ciągu kilku sekund. Interfejs systemu jest bardzo przejrzysty i intuicyjny. praca na kartach projektu prosta, wiec bardzo szybko można nauczyć się z niego korzystać.

Najlepsze programy do zarządzania projektami - FlexiProject

Dodatkowym atutem przy wyborze tego systemu jest możliwość otrzymania bezpłatnej prezentacji oraz środowiska testowego na okres próbny. Jest to polskie narzędzie do zarządzania projektami dzięki czemu użytkownicy mogą pracować w języku polskim oraz mają zapewnioną pomoc w ojczystym języku.


2/ Smartsheet

Program pozwala dodawać dowolną liczbę projektów w systemie. Ułatwi na pewno zarządzanie budżetem oraz rozliczeniami, jak również szybsze działanie organizacji. Dużym plusem jest możliwość pokazania harmonogramu na wykresie Gantta. Jest to na pewno skuteczne oprogramowanie do produktywnego zarządzania projektami w organizacji.

3/ Planview

Planview pozwala priorytetyzować projekty oraz ustalić strategię dla firmy. Zaletą narzędzia jest możliwość grupowania projektów w portfele oraz zarządzanie nimi, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybciej zrealizować strategię firmy. Przydatna aplikacja do kierowania projektem online.

4/ GanttPro

System pozwala nam tworzyć projekty oraz budować dla nich harmonogramy i śledzić postępy prac. Szczególną cechą GanttPro jest dostęp do zaawansowanego wykresu Gantt z dużymi możliwościami konfiguracji. Sprawdzone narzędzie do śledzenia czasu pracy w firmie.

5/ Clickup

Ciekawa aplikacja, w której możesz tworzyć projekty oraz zadania. Harmonogram możemy pokazać w kilku formach np. listy zadań lub tablic kanbanowych. Ma prosty i intuicyjny interfejs użytkownika. Najlepiej sprawdza się w zarządzania zadaniami w IT.

6/ Workzone

Niewątpliwą zaletą aplikacji jest możliwość tworzenia szablonów projektów, które są pomocne przy projektach powtarzalnych. System posiada bardzo wiele ciekawych funkcjonalności, takich jak przedstawienie harmonogramu na wykresie Gantta, czy tworzenie listy rzeczy do wykonania. Sprawione narzędzie do zwinnego zarządzania projektami online.

7/ GeniusProject

Oprócz najpopularniejszych funkcjonalności jest to jedna z niewielu w tym zestawieniu aplikacji do kierowania projektem, która pozwala zarządzać ryzykami na projekcie. GeniusProject zapewni lepszą współpracę i wgląd w działania projektowe oraz portfelowe. Ułatwi śledzenie i raportowanie postępu projektów i kosztów. Przydatny system do zarządzania projektami inwestycyjnymi.

8/ Monday

Popularna aplikacja do zarządzania zadaniami na projekcie. Posiada szerokie możliwości co do formy przedstawienia zadań m. in w postaci tablic kanban, wykresów Gantt oraz tabel, które możemy dostosować do swoich potrzeb. Intuicyjny interfejs jest pełen kolorów, które umilą nam prace z nim.

9/ Trello

Najpopularniejszy program do zarządzania zadaniami w postaci tablicy kanban. Rozwiązanie bardzo intuicyjne i łatwe do dostosowania. Narzędzie dostępne także w języku polskim.

10/ BlueAnt

Skuteczny program do kierowania projektem w budownictwie. Rozbudowane opcje pozwalają profesjonalnie zarządzać portfelem oraz zasobami. Ciekawą funkcją jest symulacja potencjalnych projektów, pokazująca wpływ na sektory przedsiębiorstwa, biorąc pod uwagę wymagane umiejętności.

11/ Redmine

Narzędzie pozwala prowadzić wiele projektów jednocześnie oraz tworzyć w nich zadania. Świetnie sprawdza się w zakresie śledzenia postępów oraz dodawania i utrzymywania dokumentacji na projekcie. Dodatkowym atutem jest wykres Gantta, dostępny w systemie.

12/ Asana

Najpopularniejszy system do zwinnego zarządzania projektami. Pozwala tworzyć listy zadań do wykonania oraz przedstawić je w różnych formach. Aplikacja mobilna pozwoli Ci zarządzać zadaniami online z każdego miejsca, w którym będziesz.

13/ Wayman

Bardzo rozbudowany system do śledzenia czasu pracy oraz kierowania projektem stworzony z myślą o firmach projektowo – inżynierskich. Wayman daje pełny obraz tego co dzieje się w Twojej firmie oraz sprawia, że będzie działała ona szybciej oraz efektywniej. Jest to chyba najpopularniejsze oprogramowanie do zarzadzania projektami w budownictwie.

14/ Productboard

Productboard pomaga menedżerom zrozumieć, czego potrzebują klienci, ustalić priorytety, zdecydować co zbudować w następnej kolejność oraz zmobilizować wszystkich do realizacji planu projektu. System skutecznie sprawdza się w IT, przez funkcjonalność określania priorytetów funkcji, których potrzebują Twoi klienci.

15/ MS Project

Microsoft Project pozwala tworzyć projekty składające się z dowolnego poziomu zagnieżdżeń zadań. W systemie możemy również tworzyć wykres Gantta oraz dodawać kamienie milowe. Narzędzie pozwala skutecznie realizować różne przedsięwzięcia, od małych projektów, po duże inicjatywy.

16/ Scoro

To Narzędzie pozwoli Ci zarządzać wszystkim z poziomu jednego miejsca. Scoro oferuje również szereg integracji z innymi systemami. System pozwala porównywać budżety projektów z rzeczywistymi wynikami oraz prognozować przyszłe koszty.

17/ Basecamp

System pozwala tworzyć tablice do zarządzania poszczególnymi zadaniami. Planowanie w systemie jest bardzo proste, a możliwość integracji z osobistym kalendarzem pozwala sprawdzić Twoje plany z resztą członków zespołu. Dobre narzędzie do pracy zdalnej w organizacji.

18/ Jira

Popularny program do zarządzania projektami wykorzystywany w dużych organizacjach. Świetnie sprawdza się do zwinnego zarządzania projektami IT. Równie dobrze w planowaniu sprintów oraz komunikacji zespołowej na projekcie.

19/ Nozbe

Aplikacja świetnie łączy ze sobą zalety programów do zarządzania zadaniami, emailami oraz czatu. Jest prosta w obsłudze i pozwala na szybką i skuteczną komunikację w zespole. Aplikacja mobilna pozwala skutecznie zarządzać zadaniami online.

20/ Workfront

Bezpieczne narzędzie do zarządzania projektami mające możliwość raportowania. Możemy skorzystać z funkcji zasobów oraz przydzielać pracę do indywidualnych użytkowników. Sprawdzony program do zarządzania projektami w firmie.

Zarządzanie projektami – program na miarę potrzeb

Jak widać jest wiele dostępnych na rynku programów do zarządzania projektami w organizacji. Wybór właściwego narzędzia zależny jest od potrzeb firmy, a także od ilości i złożoności projektów. Przed dokonaniem wyboru warto przetestować wskazane oprogramowanie by przekonać, czy na pewno wybrana aplikacja spełnia wszystkie oczekiwania PMO, kierownika projektu czy zarządu firmy.