Nowe wydanie systemu FlexiProject

Najnowsza wersja naszego narzędzia do zarządzania projektami została wzbogacona o szereg możliwości ułatwiających codzienne korzystanie z systemu.

Zespół programistów odpowiedzialny za FlexiProject kładzie duży nacisk na zwiększenie oferowanych funkcjonalności, a także wygody osób korzystających z naszej aplikacji do zarządzania projektami. Równie istotne są dla nas możliwości usprawnień zasugerowane przez samych użytkowników programu, którzy z praktycznego punktu widzenia wskazują obszary do potencjalnego poprawienia.

Obecne wydanie ma polepszyć doświadczenia użytkowników związane zarówno z samym początkiem korzystania z programu, jak również ułatwić wykorzystanie aplikacji w codziennej pracy na projektach. Oto krótkie podsumowanie zmian dostępnych wraz z najnowszą wersją systemu do zarządzania projektami FlexiProject.

Organizacje chmurowe

Dzięki zmianom w tym wydaniu organizacje, które korzystają z wersji chmurowej będą mogły logować się do aplikacji poprzez nasz nowy serwis flexiproject.pl, w którym znajdziecie Państwo bazę najważniejszych informacji o zarządzaniu projektami. Nie zabraknie w nim również praktycznych wskazówek, narzędzi dla PMO oraz instrukcji korzystania z systemu FelxiProject.

Logowanie do systemu przez stronę flexiproject.pl

Przypomnienie hasła

W najnowszym wydaniu w łatwy sposób skorzystać można z przypomnienia hasła dla użytkowników nie domenowych.

Ekran logowania do systemu FlexiProject

Na podany przez użytkownika adres mailowy przychodzi wiadomość, dzięki której może on ustawić nowe hasło dla swojego konta.

Usprawnienie zarządzania użytkownikami

Duże usprawnienia nastąpiły na ekranie administracji użytkowników. Uprościliśmy m.in. sposób dodawania nowych użytkowników. Po podaniu maila do użytkownika wysyłane jest zaproszenie do dołączenia do organizacji.

Dodatkowo opcja administracji uprawnieniami została wyniesiona na poziom listy wszystkich użytkowników. Z tego też poziomu możemy teraz usunąć użytkownika z organizacji.

Panel zarządzania użytkownikami we FlexiProject

Opis projektu

Nowa funkcjonalność pozwala ukryć na projekcie wszystkie przydatne informacje oraz linki. Jeśli na projekcie w zakładce „Ustawienia” dodamy opis projektu, za nazwą projektu pojawi nam się ikonka informacyjna. Opis będzie widoczny po najechaniu na ikonkę.

Największą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że ikonka jest widoczna zawsze, niezależnie od tego na jakiej zakładce na projekcie właśnie przebywamy.

Opis projektu w widoku systemu FlexiProject

Projekty ulubione

Za pomocą gwiazdki za nazwą projektu każdy użytkownik może zdefiniować swoje ulubione projekty. Będą one teraz widoczne w menu w po lewej stornie, dzięki czemu użytkownik możliwa będzie szybsza nawigacja między projektami. Wskazane projekty możemy dodać do ulubionych również z listy wszystkich projektów.

Dodawanie projektu do ulubionych - FlexiProject

Archiwizacja projektów

Dla projektów, których już nie chcemy obserwować, jednocześnie zachowując cała ich historię, powstała funkcja archiwizacji. Można ją włączyć z poziomu zakładki „Ustawienia” na projekcie. Projekty zarchiwizowane będą oznaczone ikonką pudełka obok nazwy projektu.

Informacja o zarchiwizowaniu projektu w systemie FlexiProject

Dla takich projektów:

  • na dashboardzie nie będą wyświetlane elementy przypisane do użytkownika
  • nie będą wysyłane żadne maile związane z tym projektem

Projekty zarchiwizowane domyślnie też nie będą pokazywane na liście projektów. Aby je odszukać należy w oknie filtrowania zaznaczyć opcję „Archiwizacja –> pokaż zarchiwizowane”

Widok projektów zarchiwizowanych we FlexiProject

W każdym momencie z poziomu zakładki „Ustawienia” na projekcie możemy ponownie przywrócić projekt.


Dominik Wrzosek - FlexiSolutions

Dominik Wrzosek – Specjalista QA we FlexiSolutions.