Wsparcie we wdrożeniu kultury projektowej

FlexiProject rozszerza swoją ofertę dla wszystkich firm zainteresowanych wdrożeniem systemu do zarządzania projektami, ale nie posiadających wewnętrznych zasobów potrzebnych do wdrożenia kultury projektowej czy usprawnienia metod zarządzania projektami. Rozpoczynamy ścisłą współpracę z firmą Processum Michała Kopczewskiego. Wspólnie możemy zaoferować zarówno system do zarządzania projektami, jak i wsparcie w zakresie wdrażania czy usprawniania kultury projektowej, stosowanych metod zarządzania projektami, etc.

Jak to wygląda  praktyce?

FlexiProject oferuje i wdraża system FlexiProject (oraz szkoli użytkowników systemu) natomiast Michał Kopczewski pomaga firmom projektować i wdrażać dobre praktyki oraz – szerzej mówiąc – kulturę zarządzania projektami. Michał pomaga dbać o to, aby firmy z wykorzystaniem systemu FlexiProject podnosiły swoją jakość zarządzania projektami i aby system w organizacji był skutecznie wykorzystywany.

Dla kogo?

Dla firm które nie posiadają wewnętrznych zasobów w postaci PM, PMO, czy osób dedykowanych do zarządzania projektami, widzą zalety posiadania programu FlexiProject i potrzebują wsparcia operacyjnego w zarządzaniu projektami.

Dla firm które wdrażając FlexiProject, jednocześnie chciałyby usprawnić zarządzanie projektami w swojej organizacji.

Dlaczego właśnie Michał Kopczewski?

Michał Kopczewski tematyką zarządzania projektami zajmuje się od ponad 20 lat. Swoje doświadczenie zbierał w czołowych międzynarodowych firmach konsultingowych, a potem – pod własną marką Processum – rozpoczął doradztwo i szkolenia w tym zakresie.

 Jego ogromnym atutem jest praktyczna wiedza wdrożeniowa. Opracowuje i wdraża standardy zarządzania projektami dla kilku firm rocznie. Cała jego wiedza, którą dzieli się na szkoleniach, pochodzi z własnych wdrożeń i jest na bieżąco aktualizowana dzięki regularnie prowadzonym przez niego projektom. W ten sposób daleki jest od „akademickiej teorii”. Potrafi podawać przykłady z życia (co się sprawdza, co się nie sprawdza), których nie szczędzi w trakcie szkoleń i wdrożeń. Nierzadko są to przykłady dosłownie z ostatnich miesięcy czy nawet tygodni.

 Michał łączy doradztwo i szkolenia. Zaczynał od wielu lat w konsultingu, ale od dawna rozwija też warsztat edukacyjny. Każde jego wdrożenie zawiera element szkoleniowy, więc ma w tym zakresie ogromne doświadczenie. Prowadził zajęcia dotyczące zarządzania projektami na studiach podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej. Również przez wiele lat był jednym z wykładowców na kursach ICAN Institute (wydawcy Harvard Business Review). Od kilku lat współpracuje także z Pracownią Gier Szkoleniowych, z którą – na podstawie autorskiego pomysłu – opracował grę „TRIP”, przybliżającą dobre praktyki pracy zespołów projektowych.

 Michał wierzy w dobre praktyki znacznie bardziej niż w metodyki. Ma dobre rozeznanie w różnorodnych globalnych, uznanych metodykach zarządzania projektami, ale nie jest fanem ani zagorzałym zwolennikiem żadnej z nich. Może oczywiście przedstawić w trakcie szkoleń różnice między podejściami tradycyjnymi i zwinnymi, ale nigdy nie będzie naciskał na wdrażanie konkretnej metodyki u żadnego z klientów. Raczej swoim dotychczasowym podejściem konsultingowym stara się klientom pokazywać, że warto wypracować własną, prostą metodykę i w tym od lat skutecznie pomaga. Zazwyczaj takie własne zasady prowadzenia projektów są dostosowane do specyfiki konkretnej firmy, są zawsze o wiele prostsze od uznanych metodyk i opierają się w dużej mierze na sugerowanych przez niego dobrych praktykach codziennego postępowania.

Zachęcamy również do skorzystania z wiedzy, którą Michał Kopczewski dzieli się otwarcie ze wszystkimi, prowadząc blog i podcast pt.: „Prosto o projektach”. Prezentuje w nim dobre praktyki projektowe, które przydadzą się każdemu.

Zajrzyj na stronę: prostooprojektach.pl. Wspomniane dobre praktyki w powiązaniu ze sprawdzonym systemem FlexiProject, to idealna kombinacja.