TOP 5 najlepszych aplikacji do zarządzania zadaniami i projektami

Jeśli jesteś osobą, która stale pracuje nad wieloma projektami jednocześnie lub jesteś członkiem zespołu, który musi skoordynować swoje działania, wiesz, jak ważne jest efektywne zarządzanie zadaniami i projektami. Na szczęście istnieje wiele aplikacji, które z pewnością pomogą Ci zwiększyć produktywność i skutecznie zarządzać swoimi zadaniami i projektami. W niniejszym artykule przedstawimy Ci TOP 5 najlepszych aplikacji do zarządzania zadaniami i projektami, które mogą pomóc Ci zwiększyć efektywność i skutecznie realizować swoje cele.

1. FlexiProject

Program do zarządzania projektami i portfelami projektów FlexiProject spełnia wysokie wymaganie kierowników projektów, PMO oraz zarządu firmy. Jest to kompleksowe rozwiązanie dedykowane przede wszystkim dla firm średnich i dużych. System z jednej strony dostarcza kierownikom projektów komplet narzędzi, aby skutecznie poprowadzić projekt, pracownikom PMO pozwala tworzyć dowolne raporty i prezentować je przed zarządem a zarząd otrzymuje czytelną informację o sytuacji projektowej firmy. Unikalne funkcjonalności programu z punktu widzenia PMO oraz zarządu to automatyczne przeglądy projektowe, moduł do oceny atrakcyjności projektów i pomysłów na projekty oraz możliwość powiązania projektów ze strategią firmy. To o czym warto wspomnieć to intuicyjność oraz konfigurowalność systemu – każda firma może skonfigurować system do swoich aktualnych potrzeb. Firma FlexiProject oferuje darmowe warsztaty na etapie podejmowania decyzji oraz szkolenia dla użytkowników. Elastyczne plany cenowe oraz darmowi użytkownicy to też wyróżniki tego systemu.

Wykres Gantta FlexiProject

2. Nozbe

Nozbe to jedna z dostępnych na rynku aplikacji, wspomagających zarządzanie projektami w organizacji. System oparty jest na rozwiązaniu w chmurze. Dostępny w wersji webowej lub jako aplikacja na urządzenia mobilne z systemem Android i iOs. Nozbe pozwala na planowanie działań w ramach danych projektów, możliwość przypisywania pojedynczych zadań do konkretnych osób, prowadzenie dyskusji oraz monitorowanie postępów projektu. W ramach bezpłatnego dostępu w Nozbe można zarejestrować jeden, maksymalnie 5-osobowy zespół, nie więcej niż 5 projektów. Do dyspozycji będziemy mieli maksymalnie 500 MB danych. Cena płatnej wersji uzależniona jest od finalnej ilości użytkowników, niestety każdy zespół oznacza konieczność wykupienia kolejnej subskrypcji.

3. ClickUp

ClickUp to oprogramowanie oferujące szereg ciekawych funkcjonalności. Z systemu można korzystać zarówno w wersji bezpłatnej, która ograniczona jest limitami, jak i w wersjach płatnych, pozwalających na używanie większej liczby funkcji i w znacznej mierze zdejmujących limity. Aplikacja dostępna jest w formie webowej, desktopowej oraz jako aplikacja mobilna. Program umożliwia integrację z szeregiem innych systemów m.in. Zapier, Integromat, Google Drive, Dropbox i inne. W aplikacji można stworzyć przestrzenie (ang. Spaces) i dowolnie je konfigurować. Łatwe przełączanie się między nimi może być przydatną funkcją dla osób używających ClickUp w sferze prywatnej i zawodowej. Oprogramowanie pozwala na tworzenie w każdej z przestrzeni oddzielnych sprintów i list zadań.

4. GanttPro

Narzędzie pozwalające tworzyć harmonogramy projektów i przedstawiać je za pomocą wykresów Gantta. Pomiędzy zadaniami możemy tworzyć relacje oraz przypisywać właścicieli. Możliwe też jest definiowanie czasochłonności, dzięki czemu możemy również śledzić obciążenie zasobów na projekcie. Zadania na projekcie możemy również wyświetlić w postaci tablicy. GanttPro pozwala również tworzyć szablony projektowe oraz portfele projektowe. Niestety aplikacja nie jest dostępna w języku Polskim.

Zarządzanie projektem na wykresie Gantta

5. IC Project

IC Project to popularny program oferujący wiele funkcjonalności wykorzystywanych w zespołach projektowych. Aplikacja webowa umożliwia jednoczesną pracę członków zespołu nad projektem. System ma wbudowany komunikator, więc użytkownicy mogą wymieniać informacje bez konieczności używania dodatkowego narzędzia. Dodatkowo program pozwala na rejestrację czasu pracy. Narzędzia wspomagające zarządzanie projektami to między innymi tworzenie projektów i ich harmonogramów, zarządzanie zadaniami w projekcie, wizualizacja harmonogramu na wykresie Gantta oraz przedstawiania listy zadań na tablicy kanban. Poziom zaawansowania aplikacji i liczba dostępnych kont zależy od wybranego planu. Możliwe jest korzystanie z IC Project bezpłatnie, jednak ta wersja oferuje możliwość stworzenia jedynie trzech projektów. IC Project dostępny jest w wersji mobilnej, dzięki czemu postępy zadań i projektów możemy sprawdzać w każdej chwili.

Wybierz najlepszą aplikację i skutecznie zarządzaj swoimi zadaniami i projektami

W tym artykule przedstawiliśmy Ci TOP 5 najlepszych aplikacji zarządzania zadaniami i projektami. Każda z tych aplikacji ma swoje unikalne cechy i funkcje, które pomogą Ci skutecznie zarządzać swoimi zadaniami i projektami. Warto przetestować kilka z nich i wybrać tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Pamiętaj, że efektywne zarządzanie zadaniami i projektami jest kluczowe dla sukcesu każdej organizacji, dlatego warto poświęcić czas na wybór odpowiedniej aplikacji.