Jak dodać projekt?

W celu dodania nowego projektu przejdź do zakładki Projekty. Znajduje się tam lista wszystkich projektów, do których masz dostęp. Następnie naciśnij przycisk Nowy projekt. 

Projekty - tworzenie nowego projektu - blog o zarządzaniu projektami

Po wciśnięciu przycisku na ekranie pojawi się modal definiowania nowego projektu.  Znajdziesz tam następujące ustawienia:

Modal definiowania nowego projektu - tworzenie nowego projektu - blog o zarządzaniu projektami
1. Nazwa projektu.

2. Szablon projektu – Możesz tu wybrać dowolny, utworzony w systemie szablon projektu lub pozostawić opcję Pusty projekt i zacząć tworzyć nowy projekt od samego początku.

3. Data startu – Pole obowiązkowe dla projektów z szablonu. Na jego podstawie wyliczane są daty elementów harmonogramu.

4. Dni robocze – Wybrane dni tygodnia traktowane będą jako dni realizacji elementów harmonogramu

Pusty projekt

Aby rozpocząć konstruowanie projektu od zera, wpisz nazwę projektu oraz w polu Szablon projektu zaznacz opcję Pusty projekt. Możesz również wybrać datę startu, która zostanie przypisana do projektu. Na koniec określ dni robocze obowiązujące w Twojej organizacji i kliknij przycisk Dodaj.

Po chwili w systemie FlexiProject zostanie utworzony pusty projekt, a Ty zostaniesz przekierowany na zakładkę informacji o projekcie.               

Projekt z szablonu

Jeśli posiadasz wcześniej zdefiniowane szablony projektu, możesz wykorzystać je do sprawniejszego tworzenia projektów. Wystarczy, że na modalu dodawania projektu wybierzesz pożądany szablon z listy rozwijanej Szablon projektu. Po wypełnieniu pozostałych pól, kliknij przycisk Dodaj. W kolejnym etapie zobaczysz podgląd wykresu harmonogramu:

Drzewo harmonogramu - tworzenie nowego projektu - blog o zarządzaniu projektami

W tym widoku znajduje się całe drzewo harmonogramu wraz z wyliczonymi datami oraz wizualizacja przebiegu elementów harmonogramu projektu w czasie. W tym momencie od utworzenia projektu dzieli Cię tylko jeden krok. Upewnij się że dane są zgodne z twoimi oczekiwaniami. Zawsze możesz nacisnąć przycisk Wstecz i cofnąć się do poprzedniego widoku. Jeśli wszystko jest poprawne, kliknij przycisk Dodaj u dołu ekranu. Utworzony zostanie projekt, w którym znajdować się będą wszystkie elementy z szablonu projektu tj. fazy, zadania, kamienie milowe, pozycje budżetowe, produkty oraz ryzyka. Wszystkie przypisane w szablonie projektu osoby zostaną poinformowane o utworzeniu nowego projektu.

Wskazówka:  Szablony projektów są niezastąpione w przypadku realizacji powtarzalnych czynności w Twojej organizacji. Zaledwie w paru krokach jesteś w stanie utworzyć w pełni zdefiniowany projekt i od razu przystąpić do jego realizacji.